Co to jest mezoterapia?

mezoterapia

Mezoterapia jest nieinwazyjną techniką podawania zastrzyków, które służą do odmłodzenia skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Pomagają one utrzymać w dobrym stanie obwisłe mięśnie, zatrzymując wchłanianie tłuszczu.

Przez wiele lat ludzie, którzy chcieli zredukować cellulit i pozbyć się tłuszczu z konkretnych obszarów ciała, musieli korzystać z pomocy technik medycznych i chirurgicznych. W ostatnich latach pojawiła się również alternatywa w postaci liposukcji. Jednak zabieg ten jest kosztowny i inwazyjny.

Tymczasem mezoterapia może być właściwym sposobem usuwania niechcianego tłuszczu. To technika, która wykorzystuje małe zastrzyki, podawane w konkretnych obszarach. Pierwotnie stosowano tą metodę w leczeniu miejscowego bólu. Z biegiem czasu dostosowano składu chemiczny zastrzyków, co pozwoliło zaistnieć tej metodzie w chirurgii estetycznej. Obecnie mezoterapia jest szeroko stosowana jako zabieg leczenia skóry w dermatologi i w chirurgii plastycznej. Coraz częściej wykorzystuje się ją również do usuwania cellulitu na brzuchu, udach, pośladkach, kolanach i na kostkach.

Podczas wizyty u lekarza pacjent ustala wraz z nim obszar docelowy, który ma być poddany terapii. Lekarz określa liczbę miejsc podania zastrzyków. Ponieważ skóra jest napięta, terapia nie jest bolesna.

Najbardziej pozytywną stroną tej metody (poza rzecz jasna szybkim działaniem specyfików), jest fakt, że nie potrzeba zbyt wiele czasu do odzyskania sprawności po zabiegu. Większość lekarzy zaleca swoim pacjentom po mezoterapii picie dużej wody, która ma pomóc wypłukać tłuszczu i toksyny. trzeba też zdrowo się odżywiać i regularnie ćwiczyć, a wówczas mezoterapia okaże się bardzo skutecznym środkiem.

Frazy dzięki, którym nas znajdziecie:

  • Mezoterapia mikroigłowa brzucha co to jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>